Новини та події
Багатодітні сім'ї, неблагополучні родини, непроведені щеплення, важка інфекційна патологія, тривале лікування...
Це лише невеликий список життєвих складнощів, з якими стикаються маленькі пацієнти дитячого відділення обласного об'єднання "Фтизіатрія".
Співробітники кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії ДЗ "ДМА" разом зі студентами, лікарями інтернами постійно надають всю можливу допомогу дітлахам. І, звичайно, неможливо було пройти повз активної участі в святкуванні Дня Святого Миколая. Це і солодощі, і олівці, і фарби, і альбоми для малювання, і книжки-розмальовки - усе в святковому оформленні!
Величезне почуття причетності до поліпшення настрою, відволікання від думок про хворобу народжує у нас, дорослих, то яскраве світло в очах малечі, яке ми змогли запалити в цей чудовий день!
Колектив кафедри фтизіатрії ДЗ «ДМА» та студенти І медичного факультету IV курсу 4 групи – в Міжнародний день захисту дітей, організували та провели для маленьких пацієнтів обласної протитуберкульозної лікарні – свято дитинства.
Діти, разом з аніматорами, танцювали, малювали, приймали участь у різноманітних конкурсах. Окрім, розважальної програми, дітей пригощали, власноруч приготовленими співробітником кафедри, солодощами та літніми ягодами. Наприкінці свята дітлахи відпустили в небо повітряні кульки із загаданими бажаннями. Ми віримо, що під час святкування, діти забули про свою хворобу та стали трішечки щасливішими.
Конференція інтернів 2018р.
В рамках проведення підсумкових заходів щодо оцінювання знань лікарів інтернів II року навчання за спеціальністю "Пульмонологія та фтизіатрія" 17.01.2018р. під час заключного етапу очного циклу була проведена наукова-практична конференція, яка була присвячена особливостям поєднаного перебігу туберкульозу з іншими захворюваннями або станами. Актуальність даної тематики обумовлена труднощами діагностики, лікування, а також необхідністю раннього виявлення та профілактики туберкульозу у осіб з супутніми захворюваннями, що складають групу ризику. У кожної доповіді розглянути епідеміологічні дані, особливості патогенезу, диференціальної діагностики, лікування туберкульозної інфекції, а також супутніми захворюваннями на тлі коморбідної патології. У рамках проведення даної конференції лікарі інтерни підготували доповіді за різними темами.
В докладі на тему «Туберкульоз та хронічні обструктивні захворювання легень» були висвітлені актуальні проблеми та особливості поєднаного перебігу, застосування препаратів, які поліпшують якість життя. Доповідач – лікар інтерн Задорожна О.С.
У доповіді на тему «Туберкульоз і ВІЛ/СНІД» були висвітлені епідеміологічні дані, особливості патогенезу, клініки, діагностики, лікування і профілактики цієї поєднаної патології. Доповідач – лікар інтерн Приступлюк Н.В.
В докладі на тему «Туберкульоз і материнство. Особливості сучасної тактики ведення хворої вагітної/породіллі» присутні були ознайомлені, що в нинішніх умовах прогноз туберкульозу у вагітних різко змінився і загроза його загострення зведена до мінімуму: все більше жінок, які хворіють на туберкульоз або перенесли його, вирішують стати матерями. Завдання фтизіатрів полягає в тому, щоб провести їх через вагітність і пологи без погіршення стану, охороняючи одночасно новонародженого від зараження на туберкульоз. Встановлено, що туберкульоз у вагітних частіше перебігає малосимптомно, а після пологів — з вираженими клінічними проявами. Доповідач – лікар інтерн Григор’єва К.А.
У доповіді на тему «Туберкульоз і наркоманія» була озвучена інформація щодо актуальних проблем на території області і країни та особливості перебігу туберкульозу у хворих наркоманією. Доповідач – лікар інтерн Махиборода В.О.
У доповіді на тему «Туберкульоз та захворювання шлунково-кишкового тракту» був зроблений наголос на причини розвитку виразкової хвороби шлунку на фоні туберкульозу, особливості клінічного перебігу, зміни у лікуванні та спостереженні за хворими. Доповідач – лікар інтерн Мовчан Я.В.
В докладі на тему «Туберкульоз легень і пилові професійні захворювання легень» були обговорені актуальність даної проблеми, основні фактори ризику, особливості клініки, лікування та профілактики. Доповідач – лікар інтерн Шишкіна Т.Ю.
В докладі на тему «Туберкульоз і нервово-психічні розлади» були викладені подробиці особливостей діагностики туберкульозу у психічно хворих, ведення випадку, клінічного перебігу, лікування. Доповідач – лікар інтерн Архіпова Н.В.
У доповіді на тему «Туберкульоз і рак легень» були оприлюднені деякі питання щодо механізму розвитку, фактори взаємного впливу, можливості діагностики та диференційної діагностики на сучасному етапі. Доповідач – лікар інтерн Василенко М.С.
В докладі на тему «Туберкульоз і куріння» було в котрий раз доведена до відома усіх присутніх важливість проблеми куріння для соціуму, негативний вплив куріння на стан здоров’я як хворих на туберкульоз, так і інших людей. Доповідач – лікар інтерн Онищенко Я.В.
У доповіді на тему «Туберкульоз і цукровий діабет» було повідомлено щодо розповсюдження цукрового діабету серед громадян України, важливість знання цієї патології для практикуючого лікаря, рекомендації згідно стандартів діагностики і лікування. Доповідач – лікар інтерн Темнохуд Г.Ю.
В докладі на тему «Туберкульоз і алкоголізм» була розглянута проблема несвоєчасного виявлення туберкульозу у осіб, які зловживають алкоголем, можливі порушення лікування. Доповідач – лікар інтерн Іванюк Я.А.
У доповіді на тему «Туберкульоз і серцево-судинні захворювання» були донесені відомості щодо ураження серця та судин мікобактеріями туберкульозу, побочні ефекти з боку серцево-судинної системи при застосуванні протитуберкульозних препаратів. Доповідач – лікар інтерн Мельничук В.А.
Наприкінці кожної доповіді присутні співробітники кафедри завідувач кафедри фтизіатрії к. мед. н., доцент Колісник Н.С., асистенти Фрейвальд В.А. та Чабаненко Д.В. доповняли інформацію з запропонованої теми, використовуючи відомості з вітчизняних та іноземних джерел.
По завершенні доповідей з підсумком виступила завідувач кафедри фтизіатрії Колісник Н.С. Вона наголосила на важливості кожної теми для сучасного практикуючого лікаря з урахуванням як розповсюдженості туберкульозу так і можливих змін у клінічної картині під впливом супутньої патології або інших станів.